Panikářská předpověď světovlády islámu

Již nevím kde, jsem v těchto dnech četl předpověď, že v dohledné době se islám stane početně největším náboženstvím ve světě a, ergo-kladívko, tím mocensky celý svět ovládne. Autor asi nevyniká v geografii, ani v demografii, o prostých počtech nemluvě.

 Úvodem se přiznám, že jsem ateista a všechna fundamentalistická náboženství a dogmatické církve považuji za odedávné viníky válek a až vražedná pronásledování jinověrců, heretiků a nevěřících. Historie to jistě dostatečně dokazuje.

Ale zpět k uvedené předpovědi.

Pokusím se jednoduchými výpočty se zaokrouhlenými počty věřících hlavních náboženství ukázat, že muslimové, ať se jejich plodní mužové budou „činit“ jako dosud, nemohou se stát většinovým náboženstvím světa.

Všechna významná náboženství ve světě vyznávají (i když ne vždy, to činy dokazují) mírové soužití lidské společnosti a svým věřícím za to slibují cestu do nebe a hříšníkům věčné zatracení nebo společenský pád při reinkarnaci.

Začněme Čínou, která má přes tisíc milionů obyvatel, kteří jsou nemuslimští, většinou vyznávajících konfuciánství a budhismus.

Indie, rovněž miliardová, vyznává většinově hinduismus a budhismus (a má také vysokou natalitu).

Křesťanské země obou Amerik, Evropy a ruské části Asie mají asi 2000 milionů. Včetně křesťanů, rozptýlených po světě má to být celkem asi 3000 milionů.

Zhruba sečteno, neislámská náboženství čítají asi 5 miliard obyvatel planety.

Islám vyznává asi 20% lidstva, což dnes činí zhruba 2 miliardy! A k tomu je rozštěpen na nesmiřitelné sekty sunnitů a šiítů. Při čemž extrémními stoupenci šárii a jsou pouze sunnité, kteří hlásají džihád, válečné a teroristické krvavé vyhlazování všech nevěřících islámu.

Takže šíření paniky je nepatřičné a hrozbu islamizace celého světa je možno odložit na neurčito.

Co se však odkládat nesmí, jsou konkrétní a účinná opatření civilizovaného světa, která musí učinit konec šíleným plánům sunnitského fanatismu a vymýtit jeho hlasatele a militantní aktivisty.