Zastaví zákonodárci konečně vraždící psychopaty?

Amerikou otřásl další případ hromadného vraždění v základní škole ve státě Connecticut, psychopatickým vrahem, vyzbrojeným automatickou útočnou zbraní. Oběťmi je 16 dětí a devět dospělých – učitelů. President Barack Obama na tuto otřesnou událost neprodleně reagoval slibem, že znovu navrhne, několikrát již kongresem i republikánským senátem odmítnutý, zákon o zákazu soukromého držení automatických útočných zbraní a o zpřísnění kontroly nad prodejem zbraní ostatních.

U nás se také, již poněkolikáté opakovaně, odehrála tragedie, při které pes nebezpečného bojového plemene pitbulterier usmrtil 11/2 roční vlastní děcko jeho majitelů. Také u nás veřejnost již vícekrát požadovala zákon o přísnější regulaci až zákazu soukromého chovu a držení bojových a nebezpečných psů, ale zlobovaná poslanecká sněmovna tento požadavek vždy odmítla. Podobně jako američtí konzervativní „zákonodárci“, to vždy zdůvodnila odmítáním omezování lidského práva na svobodu osobnosti. Nějak při tom zákonodárci zapomínají na vyšší lidské právo na ochranu života, zdraví a majetku, které by lépe zajišťoval  požadovaný zákon na přísnou regulaci držení nebezpečných psích plemen.

Tento stav je nutné neprodleně změnit.

Soukromé držení nejnebezpečnějších plemen bojových psů by mělo být zcela zakázáno.

Proč?

Protože je zpravidla chovají individua psychicky narušená, která si mocí nad svými psy a zastrašováním ostatních lidí v okolí ukájejí své násilnické sklony a kompenzují si komplexy méněcennosti a neuspokojených ambicí.

U ostatních méně nebezpečných plemen (definovaných mezní tělesnou váhou a rozměry) by mělo být držení podmíněno (podobně jako u střelných zbraní nebo motorových vozidel) prokázáním odborné způsobilosti k chovu a zdravotním, zejména psychologickým vyšetřením.

V trestní odpovědnosti by měly být důsledky útoku psa na člověka a jeho majetek posuzovány jako nedbalostní nebo i úmyslný (při poštvání psa na poškozeného) trestný čin s důsledkem poškození majetku a zdraví nebo usmrcení poškozeného. S příslušnými trestními sazbami pro odpovědného majitele psa, jak ve finančních náhradách škod, tak citelnými tresty na svobodě.

Kromě uveřejnění těchto návrhu na blog.idnes, jej posílám e-mailem na adresy všech poslanců a senátorů našeho parlamentu, pokud jsou uvedeny na internetu.

15.12.2012

___________________________________________________________________________________________

Hlas z USA o vraždění v Connecticutu

K diskusi o mému blogu ze včerejška, chci zde přetisknout názor mé známé z USA.

Datum: 15. 12. 2012

O posledním masakru v americké škole ve státě Connecticut

Ano, včera si Amerika prožívala jeden ze svých nejsmutnějších dnů. Střílet do malých dětiček je už to poslední. Navíc se to stalo na podobném místě jako byl Durham NH, kde jsme žili: a ta škola tam…vše se mi opět připomnělo, když byly děti malé, strach o ně…

Jsem strašně rozčilená a jako rodič – matka zdevastovaná, protože už několik let volíme tak, aby se zakázal prodej automatických zbraní. Není důvod, aby byly k dispozici obyčejným občanůml Mají k nim pak jednoduchý přístup (v USA je více obchodů se zbraněmi, než obchodů s potravinami), a když jim škubne v hlavě jdou a zabíjí. Kdyby museli jednotlivě nabíjet, nikdy by nezabili tolik lidí jako s automatem. V jiných zemí to tak funguje (viz. Velká Británie, Austrálie ap.) Včera ten mladík vystřílel nejméně 100 střel, než se trefil do těch 26 mrtvých. To by s obyčejnou zbraní nemohl. Jestli se to nezmění teď. po tomhle masakru v Newtown CT, tak už nevím kdy! I Obama brečel. My zbraně doma nemáme, ale uvažuji o tom, že pokud se nezmění zákon o prodeji automatických zbraní, budu se muset naučit na stará kolena střílet a nějakou tu flintu si také pořídit.

Většina Američanů je velice pokroková s otevřenou myslí. Ale pak je tu skupina, která žije stále někde v minulosti před 240 lety, kdy byla sepsaná ústava o tom, že každý občan může vlastnit jakoukoliv zbraň na svou obranu. Tehdy se mínilo proti tyranii (králi, totalitním režimům). Samozřejmě nikdo si tehdy ani nedovedl představit, jaké zbraně budou za 240 let k máni. Tento zákon je nutné změnit/upravit, jinak se tu všichni navzájem vyvraždíme.

Z naší školy nám poslali také utěšující email. Ví se, že někteří rodiče se budou zase chvíli bát posílat děti do školy. K tomu také poslali návod jak s dětmi o takové události hovořit. Psychologové jsou také k dispozici. Od roku 2001 je vydaný bezpečnostní zákon, kdy se všechny školy musí zamykat. Občas zůstávají otevřené pouze přední dveře. Tady v té škole měly i ty zamčené. Vraha ale znali, jeho matka byla místní učitelka, tak ho normálně asi pustili dovnitř (o tom se stále spekuluje, svědci jsou mrtví).