Peake – falešná světice dovršila zradu

Pro toho, kdo sledoval jednání Karoliny Peake v Nečasově vládě v období tzv. vládních krizí, nemůže být překvapen včerejším „rozuzlením“ vývoje, jak ve Věcech veřejných, tak ve vládě. Nebylo třeba se orientovat pouze na oficiální vystoupení a verbální projevy Peake, ale stačilo sledovat její „řeč těla“(její teorie je dnes módní ve „vědecké“ psychologii a personalistice). Stále zřejmější bylo její pokračující sbližování s politikou Nečasovy ODS i Schwarzenbergovy TOP09. A to nejen při rozhodování vlády, ale přímo ve fyzickém styku. Pro zasedání vlády a její vystupování ve sněmovně asi odpovídá protokolu, že její místopředsedové usedají vždy vedle premiéra. Ale pozoruhodná při tom byla právě „řeč těla“ Peakové, která se stále více v panu premiérovi vzhlížela a stále si s ním něco důvěrně pošuškávala. Nechci tím naznačit nějaké intimní sblížení s Nečasem, který je čím dále, tím více jako muž méně atraktivní, ale sblížení politické a kariérní.

Peake vědomě využívá své zevní podobnosti se vzhledem světic z barokních soch a svatých obrazů, a legendy o svém vzorném rodinném životě, pro ovlivňování romantických voličů i spolustraníků z VV. Do svatosti má však stejně daleko, jako Jidáš Iškariotský.

První zrady, kolektivní, to ještě spolu s celou stranou VV, se dopustila na voličích, když po volbách 2010 VV vstoupila do Nečasovy vlády a cela zradily své předvolební sliby. Dále již zrazovala individuálně. Nejprve ve straně VV, kde vždy stála na straně pro-koaliční a měla vždy lví podíl na tom, že „krize“ byly vždy zažehnány za cenu dalšího zrazování jejích voličů. Nejvýznamnější z poslední doby bylo její odmítnutí odstoupit z Nečasovy vlády, které ji uložil nejvyšší orgán strany – grémium.

Nejsem kvalifikován, abych odborně posoudil osobnostní kvality pani Peake. Ale v mém věku se v lidech vyznám, takže mohu vyslovit názor, že Peaková je krajně ctižádostivá žena s feministickým komplexem, která si dnes libuje na výsluní vysokých státních funkcí, jejichž „držení“ je značně atraktivní i s  hlediska společenského renomé i nemalých finančních příjmů, o kterých mohla před vstupem do politiky jen snít.

A včera završila zradu svých nejbližších soudruhů ze strany VV tím, že ze strany, které jediné vděčí za svojí dnešní pozici, vystupuje. Promyšleně, ačkoli se to snaží popřít, využila nejistého postavení majitele strany Bárty a nepřítomnosti předsedy Johna, a fakticky provedla „III. sarajevský atentát“. Jejím dalším manévrem je vytvoření jakési nestrany – „politické platformy“, který má zakrýt faktické přeběhnutí Peake do ODS pana Nečase a současně si to nerozházet s galantním šlechticem Schwarzenbergem.

Jak je patrno, Peake je „liška všemi mastmi mazaná“, vychytralá intrikánka, bažící po slávě, moci a penězích.

18.4.2012